+90 212 231 46 90 +90 533 658 96 87
AppoIntment Request Randevu Talebi
Kavitasyon

Kavitasyon, vücudun yağ birikimi fazla olduğu bölgelere uygulanan ultrasonun yayılması ile yağ dokusundaki hücre sıvısında meydana gelen yüksek basınç değişikliklerine dayanan tedavi yöntemidir.

KAVİTASYON

Kavitasyon, vücudun yağ birikimi fazla olduğu göbek, bel, basen bölgelerine uygulanan ultrasonun yayılması ile yağ dokusundaki hücre sıvısında meydana gelen yüksek basınç değişikliklerine dayanan tedavi yöntemidir.

Cerrahi bir yöntem olmayıp, vücuttaki yağlı dokuya ultrasonografik ses dalgaları gönderilmesi yoluyla uygulanır.

Kavitasyon tedavisinde amaç, bölgede bulunan yağları sıvılaştırarak hücre duvarlarını tahrip etmek ve dokudaki yağlı hücreleri parçalayarak lenf yoluyla vücuttan attırılmasını sağlamaktır.

Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Sonraki uygulamalarda da bu incelme azalarak devam eder.

Kavitasyon uygulaması süresince hastanın her gün ortalama 2 litre su tüketmesi ve beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılabilmesi için mutlaka uygulanması gereken bir kuraldır.

KAVİTASYON UYGULAMASINI KAÇ SEANS YAPTIRMAK GEREKİR?

Kavitasyon uygulaması yapılacak bölgenin yağ dokusunun büyüklüğü ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Fakat bununla birlikte 1 ve ya 2 hafta aralıklarla 5-10 seans arasında bir uygulama yeterli olabilir. Kavitasyon uygulaması süresince birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilmektedir.

KAVİTASYON UYGULAMASININ FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR?

Kavitasyon uygulaması fiyatları uygulanacak hastaya ve hastada bulunan yağ dokusunun büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Formu doldurarak ameliyatsız kavitasyon uygulaması randevusu alabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kavitasyon uygulaması için randevu talebi oluşturabilirsiniz

* Doldurulması gereken alanlar