+90 212 231 46 90 +90 533 658 96 87
AppoIntment Request Randevu Talebi
Kaş Ekimi

Kaş ekimi, kaş bölgesinde oluşan travmalar, çeşitli kazalar, cilt rahatsızlıkları sonucunda dökülme ya da azalma gibi durumlarda kişinin kıl köklerinin kaş bölgesine uygulanmasıdır.

KAŞ EKİMİ NEDİR?

Kaşlarımız zaman içinde kaş bölgesinde oluşan travmalar, çeşitli kazalar, yanıklar ve oluşabilecek cilt rahatsızlıkları sonucunda dökülme ya da azalma gibi problemlerle karşılaşabilir. Oluşan bu kayıplar karşısında gelişen teknoloji ile başarılı uygulamalar yapılarak kaybedilen kaşların geri kazanılması sağlanmaktadır.

KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Aynı saç ekimi tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi uygulaması ile sağlıklı saç derisine sahip olan ense bölgesinden çok ince uçlu iğneler (punchlar) kullanılarak saç kökleri alınır. Kıl köklerinin alındığı alan saç ekimine göre daha küçük bir bölge olduğundan burada hiçbir iz kalmamaktadır.

Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 100-150 greft ile 400-500 greft arası saç alınabilir. Ekim işlemi kaş bölgesinde daha farklı olmaktadır çünkü kaş çıkış paterni her kişide değişiklik gösterir. Ekilen kıl köklerinin açısı daha bir özenle hazırlanmalıdır.

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi yöntemi ile 3-4 saat kadar kısa bir zamanda uygulanır, hasta kaş ekimi operasyonunun ardından direk taburcu olabilir.

KAŞ EKİMİ UYGULAMASI SONRASI

Kaş ekimi uygulaması; basit ve acısız, sonrasında da çok başarılı sonuçlar alınan bir uygulamadır. Uygulama sonrası kaş ekimi yapılan bölgede 1 hafta 10 gün süreyle ufak kabuklanmalar olabilir ve bu doğaldır. Fakat bu kabuklar küçük olduğu ve kısa süre içinde döküleceği için herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

Operasyondan sonra 2 hafta süreyle hastanın denize ve havuza girmemesi, çok aşırı güneş ışığına maruz kalmaması gerekmektedir.

Ekilen kaşlar 2-3 ay gibi bir sürede çıkmaya başlar ve 6-7 ay içinde de tamamen oturarak şeklini alır.

KAŞ EKİMİ MERKEZLERİ

Kaş ekimi uygulamasında seçeceğiniz kaş ekimi merkezi büyük önem taşımaktadır. Kaş ekimi uygulamasını yapacak olan doktorunuzun bu alanda uzman olması, daha önce yaptığı kaş ekimi çalışmaları ve kaş ekiminde kullanılan teknolojileri yakından takip etmesi önemli noktalardan bazılarıdır.

Ayrıca yine seçeceğini kaş ekimi merkezinde tamamen steril bir ortam bulunması ve kullanılan araç ve gereçlerin aynı sterilliği taşıması gerekmektedir. Bu kaş ekim uygulaması ve daha da ötesi sağlığınız için çok önemlidir.

Sizde hemen bizimle iletişime geçebilir, uzman doktorlarımız eşliğinde, tamamen steril ortamda yapılan uygulamalarımız ile dökülen ya da azalan kaşlarınızı yenileyebilir ve yepyeni bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

KAŞ EKİMİ UYGULAMASI FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Kaş ekimi fiyatları uygulanacak tedavi yöntemine ve uygulama yapılacak hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliniğimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.

Formu doldurarak kaş ekimi uygulaması randevusu alabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaş Ekimi uygulaması için randevu talebi oluşturabilirsiniz

* Doldurulması gereken alanlar