• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

SAÇ ÇOĞALTMA

img

Saç Çoğaltma Uygulaması

Saç çoğaltma, kök hücre yöntemi ile elde edilen büyüme faktörlerinin saç derisine göre hazırlanan serumlarla kombine edilip, saç köklerine ulaştırılması işlemidir.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA NEDİR?

Bu yöntem saç kaybı tedavisinde yeni bir yaklaşım olarak kabul edilmektedir. Kök hücre yöntemi ile elde edilen büyüme faktörlerinin saç derisine göre hazırlanan serumlarla kombine edilip, saç köklerine ulaştırılması esasına dayanır.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

Kök hücre içeren serum saç derisine enjeksiyon ile değil de mikro iğneleme ile uygulanmaktayız..

Bu yöntem ile hem serum homojen bir şekilde tüm baş derisine ulaştırılıyor hem de ağrı hemen hiç olmuyor. Bir avantajı da o bölgede kılcal kan dolaşımı arttırdığı için saç kökleri daha iyi beslenip, canlanmış oluyor.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA UYGULAMASI KİMLERE UYGULANIR?

Kök hücre uygulaması ile saç çoğaltma işlemi; Ben bu seyreklik ile yaşamak istemiyorum ama saç ekimi de yaptıramıyorum diyenler, Menopoz döneminde saç kayıpları yaşayanlar Boya ,fön, ısısal ve kimyasal işlemler sonucu saçlarında hacim kaybı yaşayanlar üzerinde uygulanabilir. Ayrıca saç ekimi yaptırmak isteyen hastalarda; saç ekimi için greft sayısı yetersiz olan ense bölgesinde de , enseyi çoğaltmak ve ekim yapılacak alanı küçültmek için uygulanabilir.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA UYGULAMASI SONRASI?

İşlem uygulandığında öncelikli olarak saç dökülmeniz durur ve saçlar güçlenmeye başlar. Daha sonrasında da yeni saçlarınız çıkmaya başlar. Saç ekimi sonrasında hem ekilen saçların tutunmasını kolaylaştırır, hem de ekilen saçların daha yoğun ve sağlıklı çıkmasını sağlar .

Kök hücre saç uygulamasında esas nokta saçların mümkün olan en doğal şekilde gözükmesini sağlamaktır.

Saç ekimi yapılmış olmasına rağmen; saç ekim alanının büyük olması ve buna bağlı greft yetersizliği gibi sebeplerle halen tepe kısmında açıklık var ise böyle hastalarda da saç çoğaltma yönteminde başvurup memnuniyeti arttırıyoruz.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA TEDAVİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Kök hücre ile saç çoğaltma tedavisi 15 günde bir aralıklar ile 12 seans olarak uygulanmaktadır. Tedavi yaklaşık 6 ay sürüyor ancak kişi 6. haftadan itibaren saçlarındaki değişimi fark etmeye başlıyor. 8-12 ay sonrasında istenilen sonuca ulaşılan tedavi yöntemi günümüzde fazlasıyla rağbet görüyor.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA TEDAVİSİNDE SEÇECEĞİNİZ KLİNİK ÖNEMLİMİ?

Saç dökülmesinin onlarca farklı sebebine değişen yaşam koşullarımız; beslenme, uyku düzensizliği, stres, kimyasal işlemler de eklenince artık her iki kişiden biri saç problemi yaşamaya başladı. Çoğu kişi saçlarındaki dökülme, azalma ve seyreklik için kime danışacağını bilemiyor.

Kliniğimizde bu tedaviyi kişiye özel bir protokol haline getirdik ve öyle uyguluyoruz. Doktorumuz, formülasyonu ve tedavi protokolünü geliştiren eczacımız ile birlikte tatmin edici sonuçlar almaktayız.

KÖK HÜCRE UYGULAMASI İLE SAÇ ÇOĞALTMA TEDAVİSİ FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Kök hücre uygulaması ile saç çoğaltma uygulanacak tedavi yöntemi şekline ve tedavi yapılacak kişiye göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliniğimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.