• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

PRP

img

PRP Uygulaması

Prp, hastanın kendi kanı alınarak özel tüplere konulduktan sonra santrifrüjden geçirilip elde edilen trombosit ve platelet bakımından zengin plazmanın hastanın cildine uygulanması işlemidir.

PRP NEDİR?

Prp, “Platelet Rich Plazma” yani “Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma” olarak bilinen hastanın kendi kanı alınarak özel tüplere konulduktan sonra santrifrüjden geçirilip elde edilen trombosit ve platelet bakımından zengin plazmanın hastanın cildine uygulanması işlemidir.

Halk arasında vampir botoksu olarak adlandırılan bu uygulama, mezoterapi şeklinde veya dermaroller kullanılarak yapılmaktadır.

Prp uygulaması; kırışıklıklarda, cilt yenilenmesinde, ciltteki sarkma ve gevşemelerde, güneş lekelerinde, yüzdeki yara ve sivilce izlerinde, saç dökülmelerinde çok etkili olan bir tedavi yöntemidir.

PRP UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Prp uygulamasında doktor; hastanın muayenesinden sonra, hastadan alınan az miktarda kanı, küçük tüplerin içinde bulunan özel bir jel ile karıştırarak santrifüj işlemini uygular. Tüplerde bileşenlerinden ayrılan kandan yaklaşık 1,5-2 milyon trombosit yoğunluğuna sahip bir madde elde edilir.

Elde edilen Prp maddesi, mezoterapi yöntemi ile tedavi edilmek istenen bölgeye uygulanır. Bu sayede hedeflenen bölgedeki doku bozuklukları, hasarlar ve yaşlanma etkilerinin önüne geçilir. Yaklaşık 15-20 dakika süren uygulamada kolay ve ağrısız şekilde hasta tedavi edilir.

PRP UYGULAMASI SIRASINDA AĞRI HİSSEDİLİR Mİ?

Prp uygulamasında, hastadan iğneyle kan alınması ve alınan kanın materyallerine ayrıldıktan sonra deriye maske olarak uygulanması ya da derinin ince tabakasının alt kısmına enjekte edilmesi işlemleri uygulanır. Bu işlemler sırasında hasta iğneyle kan alınan ve enjekte edilen bölgeye sürülen anestezik kremler sayesinde herhangi bir acı ya da ağrı duymaz.

PRP UYGULAMASI RİSKLİ MİDİR? PRP UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Prp uygulaması tamamı ile doğal bir tedavi yöntemidir. Hastanın vücudundan alınan kan tekrar hastanın vücuduna uygulandığı için herhangi bir riski yada yan etkisi bulunmamaktadır. Dikkat edeceğiniz tek konu, uygulamanın yapıldığı prp tedavi merkezinin gerekli steril ortama sahip olduğu ve kullandığı tıbbi araçların da aynı sterilize şartları sağlaması olmalıdır.

PRP UYGULAMASI KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Prp uygulaması 2 haftalık arayla 4-5 seans uygulandığı takdirde yeterli derecede başarı sağlayabilir. Aradan 6 ay 1 yıl gibi bir süre geçtikten sonra tekrar 4-5 seans uygulama yapılır. Hasta doktorun önerilerine uyar, cildini güneş ışınlarına ve cilt travmalarına karşı öngörülen şekilde korur ise bu süre 2 yıla kadar uzayabilir.

PRP UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Prp tedavisinin en önemli avantajı elde edilen prp maddesinin vücudun sadece belirli bir bölgesine değil geneline uygulanması ve tedavinin kalıcılığının daha uzun süreli olmasıdır. Dolgu ve benzer uygulamalarla elde edilen sonuçlar daha kısa süreli ve geçici olduğundan bu tedavi yöntemi daha çok tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

PRP UYGULAMASI FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Prp uygulaması fiyatları uygulanacak tedavi yöntemine ve uygulama yapılacak hastaya göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliniğimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.