• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

MEDİKAL CİLT BAKIMI

img

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması

Medikal cilt bakımı; dermokozmetik maddeler ile uygulanan hastanın cildinde kaybettiği canlılığı geri kazanması amacıyla, ciltte ki yağ, siyah nokta ve cilde fazla makyaj uygulanması gibi cildin solgun görünmesine sebep olan etkenlerden arındırmaya yönelik uygulamalardan oluşur.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımında kullanılan ürün Amerikan dermakozmetik markası olan Is Clinical Washington Üniversitesi Onkoloji bölümünden ödüllü ve onaylı bir markadır. Uygulama prosedürü diğer cilt bakımları gibi buhar, komedon temizliği şeklinde yapılan bu sistemde fark olarak ürünler daha derin tabakalara işlediğinden ve aktif olduğundan yüze masaj uygulaması yapılmamaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması Neden Yapılır?

Medikal cilt bakımı; formülleri dünyanın her yerinden kaynak edilerek yapılmış en yüksek seviyede anti-oksidanlar (saf L-ascorbic acid, Centella asiatica v.b), vitaminler (B6, B3, A, C, E), meyve asitleri (salicylic acid, glycolic acid v.b) ile doğal bir antibiyotik olan zeytin ağacı yaprağı ekstrası, biberiye gibi hammaddelerden oluşan özel bir ürünle yapılan sonuç odaklı bir bakımdır. Özellikle kalınlaşmış, matlaşmış, lekeye yatkın yada sivilceye meyilli ciltlerde tedavi amaçlı yapılır.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı uygulamasında ilk olarak hastanın cilt analizi yapılarak, uygulama yapılacak kişinin cildindeki gereksinimler belirlenir. Ciltte ki yağ, siyah nokta ve cilde fazla makyaj uygulanması gibi cildin solgun görünmesine sebep olan etkenlerden arındırmaya yönelik uygulamanın ardından bitkisel peeling için gerekli ortam hazırlanır. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Buhar terapisi sayesinde uygulama yapılacak kişinin cilt gözeneklerinin açılması ve cildinin yumuşaması amaçlanır. Ciltte bulunan siyah nokta oluşumlarının ve yağların yok edilmesinden sonra hastanın cildine yüksek frekans verilerek gerekli dezenfeksiyon sağlanır. Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir. Uygulama süresi yaklaşık 1 saattir.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Medikal cilt bakımı fiyatları uygulanacak tedavi yöntemine ve uygulama yapılacak hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliniğimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.