• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

KOZMETİK AKUPUNTUR

img

Kozmetik Akupunktur Tedavisi

Cildinize gençlik örtüsünü yeniden giydirin. Bunun için sadece ona zaman tanıyın ve biraz da bize. Geçmişi 3 bin yıl öncesine uzanan bu gizemli, geleneksel uygulama ile birlikte mucize gibi sonuçlar elde etmeniz mümkün. Yaşlanma sürecinizi hızlandıran iç stresin azaltılması, artan kan akımı ve kollajen sentezi ile adeta cildinizin yeniden hayat bulması için küçük dokunuşlara izin verin.

KİMLERE YAPILABİLİR?

Öncelikle akupunturist hekiminiz tarafından kozmetik akupuntur için uygun olup olmadığınız değerlendirilir. Doğal olmak, doğal kalmak isteyen ve cildindeki yaşlanmayı durdurmak isteyen herkese uygulanabilir. Gebelikte, hemofili benzeri kanama bozukluklarında ve son 2 ayda cildine diğer kozmetik uygulamalar yapılanlara işlem yapılmaz.

İŞLEMİN RİSKLERİ

Hiçbir kimyasal içermeyen, yan etkisi olmayan, diğer kozmetik işlemlere göre daha az girişimsel olan doğal bir yöntemdir. Kullanılan iğnelere bağlı kısa süreli cilt kızarıklığı, nadir olarak da mini kanamalar ve morluklar oluşabilir.

KOZMETİK AKUPUNTURUN ETKİLERİ

Kollajen üretimini tetikleyerek cildinizdeki ince çizgileri ortadan kaldırır.

Oluşturduğu mikro uyarılar ile daha derin çizgileri onarır ve etrafını doldurur.

Cildinizin nem dengesini sağlar.

Artan kan akımıyla beraber cildinize daha fazla oksijen taşınır. Toksik maddeler daha kolay uzaklaştırılır. Böylece cildiniz doğal rengine kavuşur.

Özel seçilmiş noktalara yerleştirilen iğnelerle gergin kasları rahatlatırken, gevşeyen kasları da güçlendirir. Normale dönen kaslar sayesinde sarkmalar azalır ve cildiniz daha genç bir görünüme kavuşur.

Göz altı torbalarınızda ve şişliklerinizde dengeli bir tedavi sayesinde azalma oluşur.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ KOZMETİK TEDAVİ PLANI

İlk tedavi kürü ile haftada 2 kez, 6 hafta süresince toplam 12 seans uygulanır. Etkilerin görülmeye başlanması kişiden kişiye göre değişmekle beraber çoğu zaman 6. Seansta başlar. 12 seanslık tedavi sonrası elde edilen etkilerin kalıcı olması için periyodik kontroller ve uygulamalar gerekir.