• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

KİMYASAL PEELİNG

img

Kimyasal Peeling Uygulaması

Kimyasal peeling; deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling cildin ihtiyacına göre seçilmiş soyucu asitlerle ve ajanlarla cildin ölü deri tabakalarından arındırılarak daha sağlıklı bir renge ve ışıltıya kavuşturulması yöntemidir. Erozyona uğratılan ölü deri tabakasına mekanik bir iyileşmeyle cevap veren cilt kendini onarır daha temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Özellikle kahverengi cilt lekelerinde, yağlı ciltlerde,akne skarlarında ya da canlılığını yitirmiş solgun ciltlerde sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir.

AHA’larla yani bilinen isimleriyle glikolik asit, mandelik asit, laktik asit gibi meyve asitleriyle yapılan bu tedaviler, cilt durumlarına göre hafif-orta-yüksek dereceli olarak birbirinden ayrılır ve uygulamalar hekim kontrolünde yapılır.

Özellikle yazın yıpranmış ve leke hikayesi başlamış kişilerde kimyasal peeling tedavisi eylül-ekim aylarında yapılmaya başlanır. Uygulama sonrasında yüksek faktörlü güneş koruyucularla hasta günlük yaşamına geri dönebilir.

Kimyasal Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollara doktorun seçimi ve hastanın derisinin durumuna göre bir asit solüsyonu seçilerek hastane şartlarında uygulanabilir. Deri, yağlarından arındırıldıktan sonra tedavi alanına uygulama yapılır. İşlem esnasında 5-10 dakika kadar hafif yanma ve batma görülebilir. İşlem sonrası normal günlük yaşama hemen dönülebilir. İstenilen sonuçları elde etmek için birkaç seans gerekebilir.

Kimyasal Peeling Uygulaması Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kimyasal peeling uygulaması fiyatları uygulanacak tedavi şekline göre ve uygulama yapılacak kişiye göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.