• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

İPLE YÜZ VE BOYUN GERME

img

İple Yüz ve Boyun Germe Uygulaması

İple yüz ve boyun germe, yüzdeki sarkma ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için özel iplik sistemleriyle sarkmış dokuların askılanması işlemidir.

İPLE YÜZ VE BOYUN GERME

Yaşlanma ile birlikte cilt altı yağ ve protein dokusunun azalması ve yer çekiminin de etkisi ile yüz ve boyunda sarkmalar olmaya başlamaktadır. Kaşların düşmesi, yanakların dolgunluğunun azalarak sarkması, çene hattının kaybolması en sık yaşadığımız sorunların başında gelmektedir.

Yüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, yağ enjeksiyonu, lazer tedavileri, radyofrekans gibi tedavi yöntemleri vardır fakat bu yöntemlerin geçici olması ve tam anlamıyla etki gösterememesi hem estetik cerrahi yapan doktorları, hem de hastaları başka arayışlara itmiştir.

İPLE YÜZ VE BOYUN GERME TEDAVİSİ NEDEN UYGULANIR?

Özel iplik sistemleri ile yapılan sarkmış dokuların askılanması en son teknolojik tedavilerin başında gelmektedir. Ameliyatsız yüz gençleştirmede, genel anestezi gerektirmeksizin hızlı iyileşme ve çabuk sonuçların gözlenmesi bu yöntemlerin daha çok rağbet görmesini sağlamıştır.

İPLE YÜZ VE BOYUN GERME TEDAVİSİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Silhouette soft olarak da bilinen bu tedavi yönteminde, cilt tarafından tamamen emilebilen, polilaktik asit içerikli bu konik ipler hastanın ihtiyacına göre adeti belirlenerek 30-40 dakika gibi kısa bir sürede lokal anesteziyle cilt altına yerleştirilir.

İPLE YÜZ VE BOYUN GERME TEDAVİSİ SONRASI NE BEKLENİR?

Tekrar çıkartılmasına gerek duyulmayan cilde uyumlu bu ipler yüzde kontur oluşturduğu gibi içeriğindeki polilaktik asit sayesinde su tutarak bölgede fibrinogen ve collagen üretimini de arttırmaktadır. Bu da cildin daha gergin, daha nemli, daha dinamik görünmesini sağlar.

Zamanla bu ipler erir ancak yarattığı efektin kalıcılığı 2 seneye kadar sürer. Bu yüzden ismi gençlik ipi olarak geçer ve insanlar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Bu işlem yüz ovalini düzeltmede, boyun germede, kaş kaldırmada, yanaklarda ve göğüs toparlamada da kullanılmaktadır.

İPLE YÜZ VE BOYUN GERME FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

İple yüz germe, iple boyun germe ve Silhouette Soft fiyatları uygulanacak tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Formu doldurarak ameliyatsız iple yüz ve boyun germe randevusu alabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.