• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

FİTOTERAPİ

img

Fitoterapi, yani bitkilerle tedavi Sadece doktorlar tarafından tedavide kullanılabilen bir uygulamadır. Sağlığınızı doktordan başkasına emanet etmeyin.

Şifalı bitkilerle tedavi anlamına gelen fitoterapi ise bitkilerin içeriklerini belirli doz ve şekillerde tamamlayıcı tıbbın hizmetine sunar. Beden birbirini tamamlayan sistemlerin oluşturduğu bir bütündür ve ahenk içerisinde çalışmalıdır. Bitkilerle tedavi bilimi olan fitoterapi de bu gerçeği savunur.

Bliss olarak:.

Sizleri bu bakış açısıyla, zaman kaybı yaşatmadan, hemen tanıştırmak, böylece sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzını kolayca benimsetmek icin buradayız.

Tamamlayıcı tıp uygulamarıyla müdahale ettiğimiz hastalıklar arasında alerjik hastalıklar, tip 2 diyabet, irritabl barsak sendrom, lucky gut sendromu (geçirgen barsak sendromu), kronik ağrılar (migren, diğer baş ağrıları, boyun, sırt ağrıları), çeşitli eklem rahatsızlıkları vb. bulunmaktadir.

İlk görüşmede hastanın şikayetleri dinlenir, ayrıntılı bir muayene yapılır. Hayat tarzı, özgeçmişi, şikayetleri sorgulanır. Duruma göre çeşitli tahliller istenir. Yaklaşık 45 dk kadar sürer. Bu noktadan sonra hastaya bir yol haritası çizilir. Akupunktur, fitoterapi, beslenme, hacamat, detoks... Sözden çıkmayacak hastayla yola devam edilir. Tamamlayıcı tıp uygulamaları sabır ve istikrar gerektiren uygulamalardır. Başarıya ulaşmanın temeli budur.