• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

BOTOKS

img

Botoks Uygulaması

Botoks, genç ve güzel bir görünüm kazanmak için Botulinum Clostridium A adlı bakteriden elde edilen ilacın cilde uygulanmasıdır.

BOTOKS NEDİR?

Botoks; Botulinum Clostridium A adlı bakteriden elde edilen bir ilaç olan botoks, güzel ve genç bir görünüm kazanmak, cildin gençleşmesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Kırışıkların giderilmesi ve yüzde oluşan çizgilerin giderilmesi için uygulanan botoks tedavisiyle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

BOTOKS UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Çok küçük uçlu iğnelerle yapılan botoks uygulamasında, doğrudan dinamik kaslara enjekte edilen botoks ilacı, kaslarda gevşemeye neden olarak bu bölgedeki kırışıklarda düzelme sağlar. Uygulanan botoks ile yüzdeki çizgiler ve kırışıklıkların deri ile iletişimi kesilir, bu öğeler gerdirilerek yok olması sağlanır.

BOTOKS UYGULAMASI CİLTTE HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Botoks uygulaması vücutta; kaşlara, kaş aralarında ki bölgeye, dudak üstlerine, şakaklara, burun kenarlarına, göz ve çevresine, çeneye, boyuna, ele ve dekolte bölgelerine uygulanmaktadır.

Mimik çizgilerinde, gülme esnasında diş etlerinin göründüğü durumlarda, boyun ve burun sırtı çizgilerinde uygulandığı gibi, sıklıkla yüzdeki simetriyi oluşturmada ve terleme tedavilerinde (koltukaltı, avuç içi, ayak tabanı vb.), diş gıcırdatma ve sıkmalarında (Bruksizm), ve migren tedavisi gibi alanlarda da botoks uygulamasına başvurulabilir.

BOTOKS UYGULAMASINDA HASTA ACI HİSSEDER Mİ?

Botoks uygulamasında işlemler ince derinin üzerine yapılır, enjekte edilen botoks ilacının deri ile buluşması ve hareket etmesi ile hafif bir yanma hissi verebilir. Tedavi öncesinde hastanın uygulama yapılacak bölgesine sürülen anestezik kremler sayesinde acı hissi daha da azalır.

BOTOKS UYGULAMASININ KALICILIĞI NE KADARDIR?

Etkisini 2-3 gün sonra göstermeye başlayan botoks uygulaması, maksimum sonucu 10-15 gün sonra vermeye başlar. Etkinliği 3 aydan 6 aya kadar değişiklik gösteren uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermekte ve hasta çevresel etkenlere ne kadar az mağdur kalırsa o kadar uzamaktadır.

BOTOKS UYGULAMASI FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR?

Botoks uygulaması fiyatları yapılacak uygulamaya, uygulama yapılacak kişiye ve kişinin uygulama yapılacak bölgesinin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Fiyat teklifi verebilmemiz için kliniğimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.Uzman hekim kadromuzla yaptığımız botoks uygulamalarımızdan yararlanmak için, formu doldurabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.